בדיקה תקופתית לנכס - דו"ח מצב

בדיקת הנכס לאורך תקופת השכירות - מתי ואיך מומלץ לבדוק את הנכס?

לאנשים רבים ישנה מטרה לרכוש דירה להשקעה לטובת הבטחת העתיד האישי שלהם ושל קרוביהם ולטובת הגדלת ההכנסה השוטפת מדמי השכירות
אשר הם עתידים לקבל.
בעקבות הציפייה הגדולה לקבלת דמי שכירות מוגדלים ככל הניתן וכמובן מהר ככל האפשר, אנשים רבים, אינם שמים דגש על מספר דברים חשובים ביותר,
שאי שימת לב אליהם, יכולה לגרום לכל התשואה הצפויה להישחק ואף לגרום להפסדים כבדים.
אחד מהדברים החשובים הללו, הוא בדיקה תקופתית לנכס

מומלץ לערוך בנכס שקניתם להשקעה, בדיקה תקופתית לפחות אחת לחצי שנה – פעם אחת לפני שאתם בוחרים את הדייר המתאים ביותר עבורכם ועבור הנכס שלכם, לאחר חצי שנה בה הוא מתגורר בנכס ובסיום או חידוש החוזה ובאופן רציף כל חצי שנה לאחר מכן.

במהלך הבדיקה התקופתית נוודא כי מצב הנכס נשמר תקין, לפחות כמו ביום שמסרתם אותו לדייר, נצלם את הנכס ואת מצבו הפיזי ונדרוש מהדייר לראות אסמכתאות כי הוא משלם את כלל התשלומים הנלווים החלים על הנכס, לרבות, תשלומי ארנונה, מים, חשמל, גז, ועד בית וכל תשלום אפשרי נוסף החל על השוכר.

לבדיקה התקופתית ישנן מספר השלכות, הן בפן הפסיכולוגי והן בפן המעשי. בפן הפסיכולוגי, הדייר מבין, שיש מי שבודק אותו ואת הנכס ורצוי שהוא ישמור על הנכס במצב תקין, שמא יהיה חשוף לתביעה משפטית בגין הפרת חוזה השכירות, ולכן, ברגע שהוא מודע כי בכל חצי שנה, יבקרו אותו, הוא ידאג מלכתחילה לשמור על הנכס וישלם את כל התשלומים הנלווים ובכך משליך באופן ישיר הפן הפסיכולוגי על הפן המעשי.

בדיקת תקינות הנכס ודוח נכס - מה צריך לבצע טרם כניסת הדייר?

רגע לפני שאתם משכירים את הנכס, זכרו לבדוק את כל מערכותיו ולוודא כי הן תקינות!
זכרו – יש לכבד את השוכרים שיגורו בנכס שלכם להשקעה וככל שהם ירגישו שמכבדים אותם, סביר שיכבדו אתכם ואת הנכס שלכם בחזרה!

המערכות אותן יש לבדוק הן: מערכת החשמל, האינסטלציה, הגז, דוד השמש ומיזוג האוויר. כמו כן יש לוודא גם שהדירה אינה סובלת מרטיבויות מהתקרה, מקירות חיצוניים או מכל מקום אחר! כל אלה, יאפשרו בוודאי את השכרת הנכס בראשונה וככל ויתווספו לנכס ריצוף חדש, מטבח איכותי, גופי תאורה יפים וריהוט תואם אזור ותואם דירה, דמי השכירות אף יהיו גבוהים יותר והנכס יושכר מהר יותר.

כפי שכבר ציינו, יש לצלם את מצב הנכס רגע לפני כניסת הדייר בתמונות סטילס ובווידאו, דבר שיעזור לנו מאוד בתום תקופת השכירות, בזמן שהדייר מפנה את הנכס. ככל שצילום הנכס יהיה איכותי יותר ומדויק יותר, יהיה לנו קל יותר לעקוב אחר מצב הנכס לאורך תקופה ארוכה יותר.

בדיקת הנכס לאורך תקופת השכירות

השכרתם את הנכס לדייר מקסים והכל נראה ורוד.
אפילו ישנה הרגשה של חברות טובה שנרקמת ביניכם ואתם בטוחים שזכיתם.
כאן בדיוק מתחילה הבעיה!
תראו, ישנם דיירים מעולים ששומרים על הנכס לאורך שנים, משלמים בזמן, אפילו מתקשרים בחגים לאחל חג שמח!

אבל – ישנם גם כאלה שלא!
נשאלת השאלה – האם אתם מוכנים “ללכת על המזל” ולקוות לטוב?
הרי רק לפני רגע הכרתם את הדייר!
קבעו זמנים קבועים והקפידו לבדוק את הנכס כל חצי שנה!!!
נסו לנתק רגשות ולהגיע לנכס באופן מקצועי ולבחון האם הדייר הנחמד, האם הוא אכן שומר לנו על הנכס, האם הוא משלם את התשלומים המוטלים עליו בזמן (גילינו קשר ישיר בין אי תשלום לרשויות לאי תשלום שכר דירה), האם הוא שומר על יחסים בריאים עם שכניו, האם הוא מתגורר בדירה או אולי הפך אותה לעסק ללא אישור?

שימו לב לפרטים הקטנים, האם יש מצעים על המיטה, אוכל במקרר, בגדים בארונות… תגלו לדעת שישנם אנשים רבים שמשתמשים בנכס שלכם למטרות שונות ממה שחשבתם ביום שהשכרתם להם את הנכס.
שימו לב, גם כאן, כמו בכל בדיקה קודמת אנו ממליצים לצלם את הדירה בצילום וידאו ובתמונות סטילס.
ישנם דברים שתראו בתמונות ובסרטון לאחר הביקור בנכס ולא בהכרח בזמן שאתם נמצאים בו. אם גיליתם דברים שלא מצאו חן בעיניכם, האירו את עיניו של השוכר בהקדם האפשרי ודרשו ממנו את תיקון המצב, טרם אתם מפעילים עזרה משפטית.
לאחר שהתראתם בפני הדייר על תקלות או הפרות אותם הוא אמור לתקן, קבעו איתו שוב פגישה בנכס וודאו כי אכן הדברים טופלו והתיישרו לפי הכתוב בהסכם, ובמידה וזה לא קורה, כאן המקום להפעיל את העזרה המשפטית שתתריע בפני הדייר על הפרת ההסכם ועל תביעת הנזקים שנוצרו לכם עקב ההפרה.

אנו ממליצים תמיד, לפעול בהגיון והכלה מצד אחד, אך מצד שני לזכור כי זוהי הדירה שלכם להשקעה ויש לנתק רגשות בשלב מסוים ולהבין שאולי הדייר שמתגורר בנכס שלכם לא כל מתאים לכם ולנכס שלכם!

בדיקות חשובות בסיום תקופת השכירות

במקרים רבים, בהם במהלך תקופת השכירות, הכל עובר חלק, אנו מרשים לעצמנו להודיע לדייר, “שמבחינתנו יפנה את הדירה גם עד 00:00 בלילה”, אנחנו מעבירים לו את המסר שאנחנו סומכים עליו במיליון אחוז ובטוחים שהוא ישאיר את הדירה מתוקתקת!

ואז, אחרי שהמסר עבר לדייר, הוא עזב את הדירה, אנחנו החזרנו לא את הביטחונות ומיד אנחנו מפרסמים את הנכס שלנו שוב להשכרה!

בדיוק כאן, אנחנו במקרים מסוימים, מגלים דברים שלא כל כך רצינו לגלות – הדייר לא השאיר את הנכס נקי, ישנם מקרים שארונות המטבח או הדלתות שבורות, השלטים של המזגנים נעלמו, ועוד כל מיני דברים קטנים ומעצבנים שיעלו לנו לא מעט כסף כדי להסדיר אותם מחדש.

כמו כן, ישנם מצבים, בהם בעלי דירות לא עומדים על כך שהשוכרים ימציאו להם אסמכתאות ביום פינוי הנכס (בדיקת חובות ברשויות), מכיוון ש”גם ככה זה על שמם של השוכרים” לטענת המשכיר, אך מה שהם לא יודעים, שביום מן הימים, במידה ויהיו מעוניינים במכירת הנכס, את החוב שאותו שוכר השאיר על הנכס בזמן שגר הדירה, הם יצטרכו לשלם כדי לקבל “אישור עירייה לטאבו”.

לכן, על מנת למנוע את אי הנעימות הזאת, אנו נדרוש מהדייר לפנות את הדירה ביום המסירה בשעה סבירה, נבקש מהדייר להיות איתו ביום הפינוי על מנת לוודא שהוא משאיר את הדירה ואת כלל מערוכותיה במצב תקין, נבקש לראות אסמכתאות על התשלומים הנלווים החלים על הדירה ונעביר על שמנו בחזרה את כלל החשבונות כאשר הם מאופסים!
נכון – לפעמים זה מתיש ודורש מאיתנו מאמץ גדל! אבל המאמץ הזה יחסוך המון עוגמת נפש בהמשך ולכן אין לוותר עליו!

בדיקה יסודית לנכס היא עבודה של מקצוענים

לפעמים זה נראה פשוט לנהל נכס ולבצע בו בדיקות תקופתיות!
ואכן ישנם אנשים, שהדבר אכן פשוט עבורם!
אבל, אם אתה רוצה להמשיך להתעסק בחייך וליצור לעצמך הכנסה פאסיבית אמיתית, אם ישנו מרחק פיזי לא מבוטל בין הנכס שקנית להשקעה למקום מגורייך, אם אתה מרגיש שאתה לא מספיק מקצועי כדי לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר, בדיוק בשביל זה יש את פלמינגו!

המקצוענים של פלמינגו, יבקרו בנכס שלך אחת לחצי שנה, בתיאום מלא ומקובל עם הדייר אותו הם יאבחנו ויבדקו ולאחר מכן יאכלסו בנכס שלך, ידרשו את תקינותו של הנכס באופן שוטף וידרשו לאמת את התשלומים הנלווים של השוכר באמצעות אסמכתאות!

את הבדיקה התקופתית אתם תקבלו למייל או לוואטסאפ ותוכלו להיות מעודכנים כל הזמן במצב הנכס שלכם שקניתם להשקעה!
אז אם אתם מעוניינים שאנחנו נעשה את העבודה עבורכם – אתם מוזמנים להשאיר פרטים ממש כאן למטה ואתם כבר בדרך הנכונה לניהול נכס תקין!

***לקוחות שדירותיהם מנוהלות על ידי חברת פלמינגו, זכאים לדוח מצב כל חצי שנה ללא עלות.

למה להשאר אדישים? פנו אלינו עוד היום והפעילו את הטייס האוטומטי!


מעוניינים שנבצע עבורכם דו”ח מצב מקצועי בנכס לקראת רכישת הדירה או בעת כניסת הדייר? להזמנת השירות לחצו כאן!
*השירות ניתן באזור חיפה והקריות בלבד.

אם בכל זאת אתם רוצים לעשות את זה לבד אבל אתם רוצים לראות איך נראה דוח אפס לדוגמא, אותו תוכלו למלא בעצמכם – ניתן להוריד בלחיצה כאן בתשלום סמלי של 9.90 ₪ בלבד!

× איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן