fbpx

חשיבות ריהוט להשכרת דירה

מעוניינים לקצר את זמן ההשכרה ולמשוך את תשומת ליבם של הלקוחות הפוטנציאליים?
ריהוט הדירה על פי מספר עקרונות בסיסיים צפוי להפוך את החיים שלכם לקלים הרבה יותר.

שוק השכירות טומן בחובו לא מעט כללים ונורמות המשתנים בין אזור לאזור.
קיימים מחד אזורי ביקוש שיא, בהם דירות "נחטפות" בקצב מואץ, לעומת אזורים אחרים בהם המשכירים יזדקקו להשקיע מלאכת מחשבת ולעיתים גם מאמץ לא קטן עד להשכרה איכותית בטווח המחירים המבוקש על ידם.
אם נתמקד באזור חיפה והקריות, הרי שמדובר באחד המוקדים הגיאוגרפיים הזוכים להתפתחות נדל"ן מוגברת בשנים האחרונות, לרבות עלייה משמעותית במחירי הנכסים להשכרה.
פילוח של אופי השוכרים הפוטנציאליים מלמד כי מדובר לרוב בסטודנטים או צעירים אשר זה עתה עזבו את הבית לראשונה, או לחילופין עולים חדשים המחפשים אחר אופציות דיור אטרקטיביות בסמוך לאולפנים ומעונות עולים סמוכים המצויים באזור.

ניסיון העבר מלמד כי השכרת הדירות לאוכלוסיות שוכרים אלו הינה קלה ומהירה הרבה יותר, כאשר אלו מרוהטות ומהוות חלק אינטגרלי מחוזה השכירות.
בצורה שכזו זוכים השוכרים לכניסה מידית לנכס ללא הוצאה כספית משמעותית על פריטי ריהוט שונים, כדוגמת ספה, מקרר או מיטה.
מה שנקרא –WIN WIN לשני הצדדים.

אין טוב ממראה עיניים: ריהוט ככלי אטרקטיבי למשיכת שוכרים

מכירים את הקלישאה "תמונה שווה יותר מאלף מילים"?
ובכן, משפט זה תקף גם בתחום הנדל"ן להשכרה.
לצורך העניין, כאשר השוכרים מחפשים אחר דירה להשכרה באתרים פופולאריים כמו "יד-2" או ברשתות החברתיות, אין ספק כי דירה שתכלול תמונות מושכות ומפורטות ככל הניתן (רצוי תמונות מוארות של כל החדרים במרחב) תזכה להתעניינות גבוהה יותר לעומת דירות ללא תמונות כלל.

חשוב להבין כי בסופו של יום השוכר מעוניין לקבל תחושה כי מכבדים אותו.
על כן, דירה שמוצעת מלכתחילה עם ריהוט איכותי (רצוי חדש) מהווה עבורו הוכחה כי מדובר בבעל דירה רציני, אשר השקיע בנכס שלו.
במילים אחרות, דירה בעלת ריהוט איכותי הינה סוג של "תעודת רצינות" ומראש תוביל להתעניינות מצד שוכרים איכותיים יותר המעוניינים בדירה מאובזרת למשעי.

נשאלת השאלה, כיצד עלינו לרהט את הדירה בטרם נפרסם אותה להשכרה?
מומלץ לאבזר את הדירה בפריטי ריהוט הכרחיים לטובת מגורים, בדגש על מיטה זוגית, ספה או כורסא לסלון, מזגנים, כיריים חשמליים, מקרר, תנור, כמו גם דוד שמש או חשמל.
גם אם מדובר בהוצאה כספית לא מבוטלת, הרי שזוהי הוצאה חד-פעמית שתגולם במסגרת שכר הדירה המבוקש שצפוי להיות גבוה יותר, בהשוואה לדירה נטולת ריהוט או בעלת ריהוט חלקי.

מומלץ גם לרכוש לדירה דוד שמש (עדיף על דוד חשמל), כך שהדיירים ייהנו ממים חמים לאורך רוב ימות השנה, וכן יוכלו לחסוך בהוצאות החשמל עבור מים חמים בחודשי הקיץ (לעומת דוד חשמל בו יש לעשות שימוש בכל עונות השנה).

אז מה למדנו?
רצוי לרכוש לדירה ריהוט חדש או לחילופין ריהוט במצב כמו חדש, שכן אחרת ההשקעה שלנו עשויה להתברר כחסרת ערך.
פרסום דירה עם ריהוט בלוי או מיושן עשויה לשדר מסר הפוך, ובפועל למשוך אלינו שוכרים בעייתיים חלילה שלא ישמרו על תכולת הדירה בצורה ראויה.

כיצד תגנו על הרכוש שלכם בחוזה השכירות?

השקעתם בדירה, רכשתם מוצרי חשמל וריהוט איכותי ואכן הצלחתם להשכיר אותה בשעה טובה ומוצלחת!
עד כאן הכל טוב ויפה, אולם כיצד תוכלו להבטיח כי אכן הריהוט שרכשתם אכן יישמר על ידי השוכרים בצורה המיטבית?
כדאי לדעת כי תוכלו להבטיח הגנה על הרכוש שלכם כחלק מחוזה השכירות.
דרכו תוכלו להגדיר מראש סעיפים שייקבעו כי גם בעת נזק שנגרם חלילה לרכוש שלכם, הרי שתהיו זכאים לפיצוי ואף במידת הצורך, תוכלו להוביל להוצאת הדייר (במידה והתגלה כי פגם ברכוש שלכם במזיד).
כך למשל, ניתן להכניס סעיף המגדיר באופן מפורש מהו נזק שנגרם עקב שימוש בלתי סביר (לעומת בלאי סביר) אשר באמצעותו תוכלו לגבות את עלות התיקון מהשוכר.

נהוג גם להוסיף בחוזה שכירות נספח המפרט את כלל מוצרי הריהוט והחשמל המצויים בדירה, כך שמראש השוכר יחתום עליו כשהוא מודע לאחריות המוטלת עליו לשמירה על תכולת הנכס, וכי אם חלילה ייגרם להם נזק על ידו, הרי שעליו יהיה לשאת בתוצאות.

טיפים מומלצים נוספים שיסייעו לכם לשמור על תכולת הנכס הם תצלום כלל הרהיטים ביום החתימה והחתמת השוכר.
כך לשני הצדדים יהיה ברור מהו מצב הריהוט והמוצרים החשמליים, דרך פרקטית שעשויה למנוע מחלוקות וחיכוכים בעתיד.
ניתן גם לחייב את השוכר במסגרת חוזה השכירות לרכוש על חשבונו פוליסת ביטוח תכולת דירה, במסגרתה אם וכאשר יפגע השוכר, ניתן יהיה לתבוע פיצוי כספי ישירות מחברת הביטוח.

עד כמה זה שווה לרהט את הדירה לשכירות?

נתוני השכירות ברחבי הארץ, ובדגש על אזור חיפה והקריות, מלמדים כי דירות עם ריהוט מלא, מושכרות במחירים גבוהים יותר בשיעור של 15%-10% לעומת דירות ללא ריהוט.
משמע, מדובר בתוספת של מאות שקלים שעתידים להיכנס לחשבון המשכיר מדי חודש, במקביל לעליית הערך של הדירה לטווח הארוך.

במידה ורכשתם מוצרי חשמל או ריהוט חדשים, סביר להניח כי גם תזכו לאחריות למשך מספר שנים. כך אם וכאשר תזדקקו לתיקון מוצר או להחלפה, תוכלו ליהנות מתעודת האחריות שניתנה לכם, ולהימנע מהוצאה כספית נוספת עבור בעלי מקצוע או רכישת מוצר חלופי.
לעיתים מדובר בעול כלכלי שעשוי לכאוב מאוד בכיס ואף להגיע לשווי של חודש שכירות ומעלה (לדוג': החלפת מזגנים לא שמישים, מקרר ששבק חיים, מיטה שבורה ועוד).

במציאות בה האלמנט הכלכלי מהווה גורם מכריע הן עבור המשכיר והן עבור השוכר, כניסה לדירה עם ריהוט הינה רווחית לשני הצדדים גם יחד.
עבור המשכיר, מדובר כאמור בהשקעה חד פעמית לטווח ארוך שתסייע בהשכרה מהירה של הדירה לשוכרים איכותיים.
מנגד, השוכר לא יזדקק להוציא אלפי שקלים עבור ריהוט, ויוכל להיכנס לדירה באופן מידי ולשביעות רצונו המלאה.

תנו למקצוענים לעזור לכם: פלמינגו ניהול ואחזקות נדל''ן

חברת פלמינגו ניהול ואחזקות נדל"ן מציעה שירות ייעודי עבור קהל הלקוחות, הכולל חבילת ריהוט מלאה של דירות 2-3 חדרים.
באמצעות חבילה אטרקטיבית המוצעת במחיר משתלם לכל כיס, אנו נדאג לרהט את הדירה בכלל מוצרי החשמל והריהוט ההכרחיים, שיובלו בין רגע לעלייה ניכרת בערך הדירה להשכרה.  

הנכם מוזמנים לעיין, לרכוש מוצרי ריהוט, מוצרי חשמל, מזגנים ומוצרים נלווים אחרים (דודי שמש, קולטים ועוד) לדירה שלכם גם באמצעות החנות המקוונת של פלמינגו ניהול ואחזקות נדל"ן.
אצלנו תוכלו לרכוש מוצרים איכותיים מידי החברות המובילות בשוק, במחירים הוגנים שלא יקרעו לכם את הכיס.

רוצים לשמוע עוד?
מוזמנים ללחוץ כאן ולהשאיר לנו פרטים. אנחנו נחזור אליכם בהקדם.

חברת פלמינגו הוקמה בשנת 2017 על ידי שני אנשי הנדל"ן הוותיקים ויק קושניר ואיזי בינייב. החברה הוקמה מתוך הסתכלות על שוק משקיעי הנדל"ן ושוק שוכרי הדירות והבנה אמיתית כי השוק יתום מטיפול מקצועי עבור שני הצדדים בעסקת ההשכרה. 
 
מדיניות פרטיות | תנאי שימוש 

© כל הזכויות שמורות לחברת שמורות לא.א.ו החברה לניהול ואחזקות נדלן בע"מ.

דף זה עודכן לאחרונה בתאריך:

Call Now Button